O NAS

Wszystko zaczęło się ćwierć wieku temu. Polacy wreszcie mogli pokazać całemu światu ducha prawdziwej przedsiębiorczości. Jednym z tych, którzy nie bali się ruszyć na podbój wolnego rynku, był Zbigniew Urbaniak. Jego firma produkująca drobną stolarkę aluminiową mieściła się początkowo w przysłowiowym garażu. Mimo upływu czasu i zmieniających się realiów firma w świetnej formie przetrwała do dnia dzisiejszego, rozwijając się po drodze w spektakularny sposób.

W 2017  roku syn Jacek, który atmosferą biznesową nasiąkał od dziecka, stanął na czele Alkonu. Spełnił tym samym marzenie ojca, który pragnął, by to co zapoczątkował w 1993 roku, przeszło w dobre ręce i było kontynuowane przez następne pokolenia.

Dziś Konstrukcje Aluminiowe ALKON Jacek Urbaniak to marka, której produkty znane są w całej Polsce. To połączenie wypracowanej przez ponad 25 lat renomy z młodzieńczym zapałem i niespożytą energią. Wszystko to sprawia, że poznańska firma wciąż jest głodna nowych wyzwań.

IDEA MARKI

Jak stworzyć firmę, która przetrwa ponad 25 lat i stawi czoła rosnącej z roku na rok konkurencji? W Alkonie wiemy jedno: trzeba postawić się w roli klienta. Wejść w jego skórę. Poznać jego marzenia, obawy i oczekiwania. A potem każdego dnia tworzyć prawdziwe aluminiowe dzieła sztuki, które zachwycają designem, budzą podziw jakością i zaufanie swoją wytrzymałością.

Jak powstają takie produkty? Zgodnie z europejskimi normami i certyfikatami. Zanim trafią do klienta, na każdym etapie wytwarzania poddawane są skrupulatnym testom. Dzięki temu mogą służyć bezawaryjnie przez wiele długich lat.

Aluminiowe konstrukcje dla wymagających